Witamy w klubie Squash Kort!

Zapraszamy na nasze 6 boisk do Squash-a i zajęcia Fitness.

czytaj więcej

Indoor cycling

Zapraszamy codziennie:

poniedziałek - czwartek 8:00-23:00

piątek 8:00-22.00

sobota 8:00-20:00

niedziela 8:00-21:00

Honorujemy karty MultiSport Plus i Premium, FitProfit, OK System

biuro@squashkort.com.pl

Tel.: 533 532 100

Indoor cycling

Indoor Cycling (spinning) to rytmiczna jazda na rowerze w grupie, do porywającej i motywującej muzyki, pod dyktando wyszkolonego instruktora, który wyznacza granicę wysiłku oraz tempo.

Korzyści dla zdrowia

Na zajęciach Indoor Cycling każda minuta jest świetną zabawą, okazją do wspólnego spędzania czasu oraz treningiem, który daje człowiekowi wiele korzyści.

Podczas systematycznego treningu Indoor Cycling pracujesz nad poprawieniem kondycji oraz kształtujesz swoją sylwetkę, gdyż następuje znaczny spadek masy ciała, a szczególnie tkanki tłuszczowej z brzucha, nóg i bioder. Te wyjątkowe zajęcia pozwolą spalić Tobie w ciągu godziny nawet 900 kalorii! Dla porównania, w trakcie innych zajęć aerobowych spala się zwykle około 400 kalorii.

Oprócz pracy nad sylwetką i formą fizyczną, zapobiegasz jednocześnie chorobom cywilizacyjnym. Co więcej, jeśli nawet na coś chorujesz, możesz  eliminować pewne dolegliwości czy objawy. Warto pamiętać, że regularna aktywność fizyczna, jeśli jest przeprowadzana w sposób właściwy, reguluje ciśnienie tętnicze, poziom cukru i cholesterolu we krwi, poprawia pracę układów krążenia, oddechowego i kostnego (zapobiega osteoporozie).
Nic, tylko trenować!

Dla kogo ?

Udział w zajęciach Indoor Cycling nie wymaga od uczestników specjalnych umiejętności ruchowych. Każdy może się zapisać, bez względu na wiek, masę ciała oraz aktualny poziom kondycji. Pedały roweru naciskane są w takt muzyki, jednak każdy z uczestników sam decyduje o tym, z jak dużym obciążeniem pedałuje. Podczas aerobiku na rowerach pokonuje się "trasę" na siedząco lub stojąco w wolnym, średnim bądź szybkim tempie. Metod jest mnóstwo i dostosowuje się je do możliwości ćwiczących.

Na tym treningu nie ma pokonanych ani zwycięzców. Jedynym rywalem jest własna słabość, niechęć oraz lenistwo, które należy jak najszybciej usunąć ze swojego życia.

Indoor cycling  cieszy się coraz większą popularnością również z tego powodu, iż w maksymalny sposób ogranicza obciążenia stawów: skokowego, kolanowego i biodrowego, a kręgosłup nie jest narażony na mikro-wstrząsy.

Nigdzie nie poczujesz takiej atmosfery, takiej intensywności i jednocześnie tak potężnej energii i radości! Już pierwszy ruch pedałów jest zaproszeniem do wspólnej podróży. Tak jak podczas wycieczki rowerowej droga kształtuje się rozmaicie. Pokonujemy wzgórza i doliny, ostre wiraże i proste, szybkie odcinki… prawie czujesz wiatr we włosach…! Lekcja nie jest wyścigiem, lecz wycieczką, która jest wyzwaniem, bezpieczną zabawą i efektywnym treningiem.

Indoor Cycling to coś więcej niż tylko trening wytrzymałościowo-siłowy. Na tym rowerze można trenować motywację, siłę umysłu i odporność psychiczną, a to pomaga w zwalczaniu stresów, problemów i kompleksów. Jesteśmy w czterech ścianach sali treningowej, a jakbyśmy byli zupełnie gdzie indziej… Z radością zapraszam w podróż na rowerze Indoor Cycling.